670057-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Produkter för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier
Referensnummer: 2022-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222000 Produkter för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns upphandlande myndigheter som ”beställaren” och anbudsgivaren ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Serviceförvaltningen, Upphandlingsenheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221100 Köksgeråd, 39221123 Dricksglas, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen