2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resebyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser förmedling av resor och tillhörande tjänster till Arbetsmiljöverket. Syftet med denna upphandling är att hitta en leverantör och samarbetspartner över de kommande åren som kan ge personlig, högkvalitativ service till Arbetsmiljöverket och våra resenärer. Leverantören ska kunna medverka till såväl kostnads- som tidseffektivt resande och kunna erbjuda resealternativ med låg klimatpåverkan.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96896:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell