2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slöjdvirke
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att tillgodose behovet av slöjdvirke och material hos cirka 40 grundskolor i Borås Stad. Målet med upphandlingen är att säkerställa en stabil och pålitlig leverans av slöjdmaterial till Borås Stads grundskolor, med hänsyn tagen till skolornas olika profiler och pedagogiska inriktningar.
Intern identifierare: 2025-00002IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44191000 Diverse byggmaterial av trä
Ytterligare klassificering (cpv): 03410000 Trä, 44191300 Spånskivor, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44512300 Hammare, 44512900 Borrskär, skruvmejselskär och andra tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000