Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylservice.
Referensnummer: Ref. nr 2016-099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande avrop av tjänster gällande service, reparationer, ombyggnad, kompletteringar och årliga lagstadgade myndighetskontroller av kylanläggningar samt eventuella nyinstallationer. Kylområdena som omfattas är komfortkyla och kökskyla (ej industrikyla).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen