670352-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Kringtjänster för vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal biljettkontrolltjänster
Referensnummer: TN 2022-0808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av biljettkontroll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen