Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform och elevadministrativt system
Referensnummer: BU-2021-239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en molntjänstbaserad lösning i två (2) delar i form av en lärplattform och elevadministrativt system för för-, grund- och gymnasieskola samt vuxenutbildning i Kommunen.
I uppdraget ingår utbildning, support och service. Leverantören tar i denna upphandling ett funktionellt totalansvar för hela leveransen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se omfattning och mängd i upphandlingsdokumenten