Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för rekryterings- och interimstjänster
Referensnummer: FSK2021/251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetskontoret avser upphandla ett ramavtal för rekryterings- och interimstjänster av chefer och specialister till fastighetskontoret.
Upphandlingen delas upp i två anbudsområden:
Anbudsområde A: rekryteringstjänster
Anbudsområde B: interimstjänster
Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområdena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen