670447-2023 - ResultatSverige-Växjö: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem tekniska konsulter
Referensnummer: KS 2021-00386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulter för teknisk verksamhet inom Växjö kommun.
Kompletterande information
Frågor gällande upphandlingen ska ställas med hjälp av funktionen "Frågor och svar" i Mercell TendSign. Svar publiceras samtidigt till alla som anmält intresse för upphandlingen.
Endast publicerade skriftliga svar och förtydliganden lämnade av UM är att se som giltiga förtydliganden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen