Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dragbilstjänst av trailer
Referensnummer: RS 2020-05431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Dragbilstjänst av trailer. Upphandling av dragbilstjänst för att transportera våra mobila enheter inom blodgivning, tandvård, naturbruk och mammografi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen