670727-2025 - Resultat
Sverige – Planeringssystem – Upphandling - Planeringsverktyg för Vård- och omsorgsförvaltningen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Planeringsverktyg för Vård- och omsorgsförvaltningen
BeskrivningPartille kommun, genom Avdelning Äldreomsorg inom Vård- och omsorgsförvaltningen, avser att upphandla ett modernt och verksamhetsnära planeringssystem för hemtjänsten. Systemet ska stödja effektiv planering, resursfördelning och uppföljning, samt minska den administrativa belastningen. Kommunen lägger stor vikt vid att ha en nära och löpande samverkan med leverantören för att gemensamt utveckla systemet över tid. Genom dialog och samarbete vill vi säkerställa att lösningen kontinuerligt anpassas till verksamhetens behov och skapar utrymme för innovation och förbättring.
Intern identifierareKS/2025:99
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000