2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eventteknik
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av eventteknik såsom ljud, ljus, bild och scenteknik till små och medelstora utvalda arrangemang inom Sjuhärad. Upphandlingen omfattar även tillhörande tjänster som exempelvis upp- och nedmontering, teknisk personal och projektledning.
Intern identifierare: 2024-00068IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321100 Film- och videoutrustning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000