2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Systemutvecklare till Stockholmsmässan
Beskrivning: IT-avdelningen är i behov av en resurs som kan ta en teknisk nyckelroll och utföra kvalificerade tjänster inom systemutveckling och systemintegration kring system och tjänster i Stockholmsmässans IT-portfölj. Ytterligare ett behov är att, i kraft av sin tekniska expertis, bistå IT-avdelningens medarbetare inom förvaltning, underhåll och support av system och tjänster i portföljen. Ramavtalstiden kommer att vara ett (1) år med möjlighet till förlängning upp till maximalt fyra (4) år.
Intern identifierare: 23/189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.1. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.