670775-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Tolktjänster 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTolktjänster 2023
BeskrivningUpphandlingen avser att tillgodose Region Blekinges behov av tolkningstjänster till och från det svenska språket med hjälp av distanstolk (telefon/video), tolkning på plats samt akuttolk. Upphandlingen omfattar inte digitala tolktjänster.
Intern identifierareRB2023-0359
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTolktjänster 2023