2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd med kommunikativ inriktning jämställdhet och mångfald
Beskrivning: Myndigheten för samhällsskydd och beredskap (MSB) genom Enheten för inriktning av skydd mot olyckor (RO-IS) har i uppdrag att stödja utvecklingen av jämställdhet och mångfald i det kommunala säkerhetsarbetet. Upphandlingen avser ramavtal för konsultstöd med kommunikativ inriktning, huvudsakligen, inom området jämställdhet och mångfald i den kommunala räddningstjänstområdet,
Intern identifierare: 23/122
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000