670806-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Upphandling av försäkringar 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av försäkringar 2025
BeskrivningUpphandling av försäkringar för AB Bostaden i Umeå. Anbud bör vara delbart och kan lämnas i vart och ett av följande fem delar: 1. Fastighetsförsäkring 2. Företagsförsäkring 3. VD- & Styrelseansvarsförsäkring 4. Tjänstereseförsäkring 5. Motorfordonsförsäkring
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFastighetsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118586:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFöretagsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118586:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelVD- & Styrelseansvarsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118586:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTjänstereseförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118586:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelMotorfordonsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118586:Lot:5