Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väskpartner
Referensnummer: 936-A632.667/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör - FB03
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten avser att upphandla en väskpartner för att säkerställa den fortsatta försörjningen av väskor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utrustningsväskor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområdet berör utrustningsväskor.