670838-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – IT-utbildningar för Region Skåne
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-utbildningar för Region Skåne
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av IT-utbildningar för Region Skåne.
Intern identifierare2023-O001433
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80533000 Introduktion och utbildning av datoranvändare, 80533100 Datautbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster, 75121000 Utbildningsadministration, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80533000 Introduktion och utbildning av datoranvändare, 80533100 Datautbildning