Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underställ 2019
Referensnummer: 936-A033.694/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av ett nytt ramavtal för att säkerställa den fortsatta försörjningen av underställ till Polismyndigheten och Kustbevakningen.
Upphandlingen omfattar:
• Lång- och kortärmade tröjor
• Byxor
• Halsdukar
• Balaklava, samt
• Frivillig option för Sport-BH
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen