2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjurssanering Vidingehem
Beskrivning: Ramavtalet omfattar skadedjurssäkring och sanering inkl. bekämpning och förebyggande åtgärder, gällande alla förekommande skadedjur, fåglar, gnagare och skadeinsekter samt övriga insekter som vållar skada, sanitär olägenhet, smittspridning eller obehag inom beställarens fastigheter. I fågelsäkring ingår alla typer av arbeten kopplat till fåglar så som fågelkontroll, äggpickning och flytt av bo etc. Uppdraget utgör ett totalåtagande med funktions- och resultatansvar.
Intern identifierare: VH 2023-00813
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor mm.
Beskrivning: Skadedjurssanering i enlighet med underlagen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor Tjänster (1)
Beskrivning: I enlighet med upphandlingsdokumenten