See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vidja etapp 2 bc
Beskrivning: Objektet avser utförande av utbyggnad av infrastruktur, gator och ledningar i allmän platsmark i ett så kallat omvandlingsområde. Vägarna i Vidja etapp 2 B och 2C omfattar ca 9 km väg och ett bostadsområde som omfattar ca 350 fastigheter. Entreprenören har konstruktionsansvar för 3 delar. · Pumpstationer · Spont · Platsgjutna betongplattor
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93680:Lot:1