670988-2022 - ResultatSverige-Limhamn: Skyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsmässig skyltning
Referensnummer: 2022_20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av marknadsmässig skyltning, framför allt i egna parkeringsanläggningar (10 p-hus), såsom in- och utfartsskyltar, hänvisnings- och informationsskyltar inomhus, foliering av glasdörrar/väggar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen