2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distansutbildning HUFB - grundläggande och gymnasial nivå
Beskrivning: Hälsinglands Utbildningsförbund (HUFB) upphandlar vuxenutbildning på distans på grundläggande samt gymnasial nivå. Uppdraget avser att komplettera utbildningsförbundets egna utbildningar.
Intern identifierare: 15818
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Distansutbildning
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Hälsinglands Utbildningsförbund (HUFB), vuxenutbildningsverksamheten, direktupphandlar vuxenutbildning på distans på grundläggande samt gymnasial nivå.
Intern identifierare: Distansutbildning HUFB - grundläggande och gymnasial nivå