2. Förfarande
Förfarande
Titel: Telefoner (fasta och mobila samt tillbehör) ramavtal 2024-2028
Beskrivning: Region Värmland (regionen) ämnar upphandla Terminaler för telefoni (fasta och mobila) med tillbehör och tjänster. Upphandlingen avser regionen och Svenska Luftambulans (SLA).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30121410 Telefon-/faxomkopplare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98326:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31712111 Telefonkort, 32250000 Mobiltelefoner, 32252110 Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst), 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 32251100 Handsfree-utrustning, 32551300 Telefoner med hörlurar, 32552110 Trådlösa telefoner