2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt witness-system för assisterad befruktning
Beskrivning: För att undvika den risk som mänskliga faktorn utgör för förväxling vid assisterad befruktning ska Reproduktionscentrum köpa in ett digitalt witness-system, baserat på RFID-teknik. Systemet ska vara heltäckande för samtliga moment som idag involverar hantering av gameter.
Intern identifierare: UPPH2023-00246
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85111310 Provrörsbefruktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000