671113-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Uniform till Vasamuseet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUniform till Vasamuseet
BeskrivningStatens maritima och transporthistoriska museer inbjuder er att inkomma med anbud till Vasamuseets uniformsupphandling. Uniformerna kommer att användas av den publika personalen på Vasamuseet.
Intern identifierare2.4- 2024-1780
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningBesvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på Leverantören
BeskrivningDenna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis för avsnitt 3 direkt i anbudet. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då inte besvaras.
Ytterligare klassificering (cpv): 18300000 Klädesplagg