67114-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Broar, konstbyggnader och hamnar - Tekniska konsulter 2021
Referensnummer: KS 2020/408
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ängelholm kommuns behov av konsulttjänster inom broar, konstbyggnader och hamnar. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden:
Delområde 1: Inspektion
Delområde 2: Projektering
Delområde 3: Byggledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71322300 Konstruktion av broar, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen