2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diskdesinfektorer med tillhörande kringutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar 6 st. diskdesinfektorer med tillhörande kringutrustning till Sterilteknik vid Falu lasarett. Driftstart ska ske under augusti månad 2024.
Intern identifierare: HSN2023/7616
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1) (3)
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option att teckna Service- och underhållsavtal Option avseende ytterligare utbildning