2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kaliumformiat
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av kaliumformiat som kommer att användas för halkbekämpning. Behovet av leverans av kaliumformiat kan variera kraftigt från år till år, beroende på framförallt väderförhållanden och vilka områden som tilldelas halkbekämpning i form av kaliumformiat. Uppdraget omfattar leverans av kaliumformiat, ej utförande av utspridning. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) Leverantör.
Intern identifierare: SN 2025-1046
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14781000 Kalium
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kaliumformiat