671365-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Servrar och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelServrar och tillhörande tjänster
BeskrivningUpphandlingen av servrar och tillhörande tjänster är en samordnad upphandling mellan Sveriges Radio AB, Sveriges Television AB och Sveriges Utbildningsradio AB, men genomförs av Sveriges Radio. Sveriges Radio AB tecknar avtal och de övriga PS-bolagen är avropsberättigade.
Intern identifierareSR2318
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUTVÄRDERING