2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1089 Grus och fyllnadsmaterial
Beskrivning: Denna upphandling avser grus och fyllnadsmaterial för Katrineholm, Flen och Vingåkers kommun. Leverantören ska erbjuda grus och fyllnadsmaterial. Produkter ska uppfylla gällande svensk standardnorm enligt AMA Anläggning 23 för respektive materielgrupp.
Intern identifierare: 23/74
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000