See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster, mindre format
Beskrivning: Norrköpings kommun, Inköpscentral i samarbete med Söderköping- och Finspångs kommuner, Upplev Norrköping AB, Norrköping Hamn AB och Kommunalförbundet Räddningstjänsten Östra Götaland, inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling gällande ramavtal tryckeritjänster, mindre format. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92480:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22150000 Broschyrer, 22140000 Foldrar, 22160000 Häften, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22822000 Blanketter och formulär