See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling FIB/FIP-bil / bilar till räddningstjänsten
Beskrivning: Räddningstjänsten avser att köpa FiB/FiP-bilar enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet. Pris ska lämnas på tre delar, dvs pris vid köp av 1 bil, pris vid köp av 2 bilar och pris vid köp av 3 bilar. Fordonet / fordonen kommer att användas vid olika typer av räddningsinsatser.
Intern identifierare: 23/59
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FIB-/FIP-bil till räddningstjänsten
Beskrivning: Räddningstjänsten avser att köpa en, två eller tre fordon enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet. Pris ska lämnas på tre delar, dvs pris vid köp av 1 bil, pris vid köp av 2 bilar och pris vid köp av 3 bilar. Fordonet / fordonen kommer att användasvid olika typer av räddningsinsatser. Fordonet ska framföras på olika vägtyper och väglag.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudspris 1 fordon
Beskrivning: Räddningstjänsten avser att köpa en, två eller tre fordon enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet. Pris ska lämnas på tre delar, dvs pris vid köp av 1 bil, pris vid köp av 2 bilar och pris vid köp av 3 bilar. Fordonet / fordonen kommer att användas vid olika typer av räddningsinsatser.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudspris 2 fordon
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudspris 3 fordon