Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: 2022-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommunkoncern ska upphandla ventilationsarbeten, planerad avtalsstart 2022-12-01.
Kommunkoncernens samtliga fastigheter omfattas av ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50512000 Reparation och underhåll av ventiler, 71632100 Ventilkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen