Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssmedstjänster inom polisregion Öst
Referensnummer: A694.528/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av låssmedstjänster inom polisregion Öst, totalt 18 anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen