Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väktar och bevakningstjänster Gästrikland och Älvkarleby Kommun
Referensnummer: 7768
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Väktar- och bevakningstjänster för kommuner och bolag i Gästrikland och Älvkarleby kommun. Upphandlingen omfattar utryckning vid larm, rondering, fast bevakning och andra närliggande tjänster.
Beräknad avtalsstart 1.3.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 75242000 Allmän lag och ordning, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen