671632-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Projekt- och byggledare inom anläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt- och byggledare inom anläggning
Beskrivning: Uppdraget innefattar ett ramavtal avseende Projekt- och Byggledare med två (2) olika delområden inom anläggningsprojekt Gata – Mark, som ska tillgodose och säkerställa Beställarens behov av detsamma enligt nedan delområden: Delområde 1 Projektledning Delområde 2 Byggledning
Intern identifierare: KS 2025/1272
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk Konsult - Måste besvaras
Beskrivning: Se AUA.21, samt AUC.1
Intern identifierare: 1964989-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Projektledare
Beskrivning: Uppdraget innefattar ett ramavtal avseende Projekt- och Byggledare med två (2) olika delområden inom anläggningsprojekt Gata – Mark, som ska tillgodose och säkerställa Beställarens behov av detsamma enligt nedan delområden: Delområde 1 Projektledning: ➢ exploateringsprojekt inom allmän plats ➢ ombyggnadsprojekt inom allmän plats Projektledning innefattar både projekterings- och entreprenadfas.
Intern identifierare: 1964990-1
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 Byggledare
Beskrivning: Uppdraget innefattar ett ramavtal avseende Projekt- och Byggledare med två (2) olika delområden inom anläggningsprojekt Gata – Mark, som ska tillgodose och säkerställa Beställarens behov av detsamma enligt nedan delområden: Delområde 2 Byggledning: ➢ exploateringsprojekt inom allmän plats ➢ ombyggnadsprojekt inom allmän plats
Intern identifierare: 1964991-2