671684-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkrings- och pensionstjänster – Båtförsäkring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBåtförsäkring
BeskrivningUpphandling av båtförsäkring för båtar ägda av Göteborgs Stad i enligt med specificerad bifogad lista. Både kasko och P&I-försäkring.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetSkadehistorik är ett väsentligt dokument vid upphandling av båtförsäkring. Med hänsyn till nyligen anmälda skador, var vi tvugna att invänta resultatet av dessa innan vi kunde påbörja upphanding.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105565:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster