See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA Bränntorp lokalt nät och överföringsledning
Beskrivning: Projektet omfattar nyanläggning av vatten- och spillvattenledningar för området Bränntorp samt nyanläggning av överföringsledningar för vatten- och spillvatten mellan området och anslutningspunkt i Toltorp i Katrineholms kommun. Bränntorp är ett klassiskt sommarstugeområde med en hel del permanentboende.
Intern identifierare: 2096
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000