671717-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för biblioteksautomation – Ramavtal för RFID-etiketter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för RFID-etiketter
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av RFID-etiketter
Intern identifierareV 2023/1985
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 39155100 Biblioteksutrustning, 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek, 79995000 Biblioteksadministration, 92510000 Biblioteks- och arkiveringstjänster, 92511000 Bibliotekstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelVaror öppen (1)