671794-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sand och lera – Sand till jordframställning samt sandfilter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSand till jordframställning samt sandfilter
BeskrivningSand för jordframställning samt till sandfilter i lakvattenrening.
Intern identifierare0359/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14200000 Sand och lera
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSand till jordframställning samt sandfilter