6718-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsstäd och lokalvård
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av två delar kontrakt tecknas med en anbudsgivare:
Fordonsstäd
Städning, rengöring, byte av trasiga säten och även bränslepåfyllning av bussar.
Lokalvård
Städning av Gamla Uppsala Buss samtliga lokalet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen