671818-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tandläkarvård och tillhörande tjänster – Tandtekniska tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTandtekniska tjänster
BeskrivningTandtekniska tjänster: tillverkning av t.ex. kronor, proteser, broar m.m.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFast protetik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85131000 Tandläkarvård, 85131100 Tandreglering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtagbar protetik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelImplantatstödd protetik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOrtodonti
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelBettfysiologi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelÖvriga produkter/tjänster
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79311:Lot:6