67184-2022 - ÄndringSverige-Helsingborg: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsbesiktning av tryckkärl, motordrivna portar och lyftanordningar mm.
Referensnummer: 578/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontrakt om utförande av återkommande besiktningar av trycksatta kärl, hissar av olika typer, motordrivna portar, ridåväggar, lyftanordningar, värmepump, kokgryta, tryckluftsbehållare och andra likvärdiga anordningar inom beställarens fastighetsbestånd i enlighet med gällande lagar, förordningar och föreskrifter.