See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blåsvolymsmätare
Beskrivning: Region Västernorrland och Region Norrbotten upphandlar gemensamt ramavtal för avrop av Blåsvolymsmätare enligt beskrivning i Upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33112300 Ultraljudsscanners
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100874:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning