671907-2022 - ÄndringSverige-Stenungsund: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster Stenungsunds kommun
Referensnummer: 2022-957
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av Bevakningstjänster Stenungsunds kommun omfattar Stenungsunds kommuns behov av bevakning och rondering av kommunens fastigheter/objekt och utryckning vid olika former av larm.
Avtalet har en fast del vilket är den fasta ronderingen i enlighet med upphandlingsdokumentet. Avtalet omfattas även av tilläggstjänster som kan avropas löpande under avtalsperioden.
Upphandlingen är en objektspecifik upphandling där kommunens huvudsakliga behov av rondering av fastigheter/objekt och flaggning ingår i grunduppdraget och beskrivs i detta upphandlingsdokument.