2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare inom Gästrike återvinnares verksamhetsområde
Beskrivning: Upphandlingen avser tömning och transport av slam från enskilda avloppsanläggningar (slamavskiljare och slutna tankar) och fettavskiljare inom beställarens verksamhetsområde. Beställarens verksamhetsområde är kommunerna Gävle, Hofors, Ockelbo, Sandviken och Älvkarleby.
Intern identifierare: 13457
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90513600 Avlägsnande av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare inom Gästrike återvinnares verksamhetsområde