2. Förfarande
Förfarande
Titel: Infrastrukturtekniker till Stockholmsmässan
Beskrivning: IT-avdelningen är i behov av en resurs i arbetet med att utveckla, drifta och förvalta Stockholmsmässans IT-infrastruktur (datacenter, servrar, lagring, nätverk, klienter etc). Konsulten kommer även att fungera som internt expertstöd kring drifts- och säkerhetsfrågor. Uppdragets omfattning kommer att vara 40 timmar per normal arbetsvecka. Avtalstiden kommer att vara ett (1) år med möjlighet till förlängning upp till maximalt tio (10) år.
Intern identifierare: 23/190
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.1. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.