672167-2023 - ÄndringSverige-Nynäshamn: Revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Nynäshamns kommun
Referensnummer: SUN 2023-071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer för revision av kommunens nämnder, styrelser och stiftelser, samt Södertörns Miljö- & Hälsoskyddsförbund och lekmannarevisorerna i de kommunala aktiebolagen.