672177-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal rekrytering av administrativ och teknisk personal samt vårdpersonal
Referensnummer: UPPH2023-00133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tjänst för rekryteringar av administrativ och teknisk personal samt vårdpersonal till Region Uppsala.
Upphandlingen omfattar tre anbudsområden. De områden som upphandlingen avser är.
· Administrativ personal exklusive högre chefstjänstemän
· Teknisk personal exklusive högre chefstjänstemän
· Vårdpersonal exklusive specialistläkare och specialistsjuksköterskor
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-09-26 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen