2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster - projekteringsledning, byggledning och kontrollansvar
Beskrivning: Upphandlingsdokumentet avser konsulttjänster avseende: - projekteringsledning - byggledning - biträdande projektledare - kontrollansvarig
Intern identifierare: SBN24.379
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster - Projekteringsledning, Byggledning och Kontrollansvar